Θέσεις Εργασίας

  • Δίπλα στην επιθυμία σου για Καλύτερα Ταξίδια!

  • Web Developer
    Στο πλαίσιο δημιουργίας πρωτοποριακών εφαρμογών στον τομέα του διαδικτυακού τουρισμού αναζητούμε ενθουσιώδεις Web / Full-stack Developers για να προστεθούν στη δημιουργική ομάδα μας.

    Γενικότερες Γνώσεις :
    • Ισχυρή κατανόηση αρχιτεκτονικών/δομών επικοινωνίας του διαδικτύου (HTTP protocol, REST architectural style, SOAP protocol κτλ).
    • Εμπειρία σε βασικά software development/deployment εργαλεία (IDEs, source/version control systems όπως git/svn, automation tools όπως gulp κτλ).
    • Ισχυρές ικανότητες επίλυσης προβλημάτων.

    Απαραίτητα Προσόντα :
      - Backend
    • Πολύ καλή εμπειρία σε Object Oriented PHP (^5.6|^7.2)
    • Εμπειρία σε κάποιο MVC PHP framework (Symfony, Laravel κτλ)
    • Εμπειρία και άνεση σε περιβάλλον linux (CentOS, Ubuntu)
    • Γνώσεις σε κάποιο RDBMS (MySQL) ή/και σε κάποιο NoSQL σύστημα (MongoDB)

      - Frontend
    • Πολύ καλή γνώση CSS και CSS preprocessors (Sass/Less)
    • Γνώσεις σε javascript και κάποιο frontend framework (κατά προτίμηση AngularJs/Angular)
    • Εμπειρία σε HTML5 grid-based layout και στο bootstrap framework
    • Θα εκτιμηθούν βασικές γνώσεις σε design και ανάλογα εργαλεία

    Επιθυμητά Προσόντα :
    • Δημιουργική Σκέψη, πρωτοβουλίες.
    • Εργατικότητα, υπευθυνότητα.
    • 2-3 χρόνια προϋπηρεσία ως Web Developer.

    Προσφέρουμε :
    • Νεανικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
    • Δυνατότητα σταθερής και μακροχρόνιας συνεργασίας.
    • Σταθερές απολαβές

    Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα μαζί με το portfolio τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση: cv@airshop.gr.
    Τηλ 2310 567750 Φαξ. 2310 527474
    Υπεύθυνος επικοινωνίας: Κος Άλκης Στάμος

  • Περιγραφή Θέσης:

    Η Airshop.gr ενδιαφέρεται για έμπειρα στελέχη στο τμήμα πωλήσεων και εξυπηρέτησης πελατών (Front Desk).

    Αν τα ταξίδια, η επικοινωνία, οι σύγχρονες τεχνολογίες, το φιλικό και άρτιο εργασιακό περιβάλλον, είναι στις προτεραιότητες σας, τότε σε εμάς θα βρείτε την επόμενη επαγγελματικής σας στέγη.

    Αρμοδιότητες:

    Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών για κράτηση, έκδοση, αλλαγή και ακύρωση αεροπορικών και ακτοπλοϊκών εισιτήριων, κρατήσεις και διαχείριση ξενοδοχείων.

    Υποχρεωτικές Δεξιότητες:
    • Άριστη γνώση GDS (Sabre & Amadeus)
    • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
    • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και εφαρμογών MS Office, Travel Force, FORTH crs
    • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση

    Επιθυμητές Δεξιότητες:
    • Πτυχίο ΙΑΤΑ
    • Πτυχίο τουριστικών επαγγελμάτων
    • Γνώση της Ιταλικής ή Γερμανικής γλώσσας

    Προσφέρουμε:
    • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών.
    • Φιλικό εργασιακό περιβάλλον.
    • Βέλτιστες πρακτικές τουριστικών υπηρεσιών με τεχνολογίες αιχμής.

    Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: cv@airshop.gr